+420 774 555 258  |   galerie@cafegaleriezelenydum.cz

PAWEŁ ŁĄCKI

Pawel Lacki vyrůstal v uměleckém prostředí. Mnoho svého času trávil v ateliéru svého otce. Byl to právě on, kdo Pawla naučil vidět krásu v nejobyčejnějších věcech. V mládí s otcem hodně cestoval a zúčastňoval se plenérů v Polsku i zahraničí. Později se sám začal účastnit skupinových i samostatných výstav. Stal se členem Polské asociace malířů a grafiků.

Na otázku, kdo je jeho oblíbeným umělcem, odpovídá Pawel, že je to jeho otec. Především proto, že v něm probudil představivost a inspiraci. Kromě toho však obdivuje všechny impresionistické malíře. Nejvíc ze všeho
miluje svět přírody, svobodu sledovat všechnu tu krásu a vytvářet si vlastní svět barev, barevných kombinací, které také používá ve svých obrazech. Jeho preferovaná technika je olejomalba.

Nejdůležitější je potěšení z tvorby, radost z hraní s barvami, vytvoření prostoru na obrázku. Říká, že čistota a jasnost barev jsou zrcadlem jeho charakteru. Mnohé na obrazu záleží na momentu, jeho náladě i ostatních impulzech, které každý člověk přijímá. Téma jeho obrazů není tak důležité jako místa, která by rád sdílel s ostatními. Mazurská jezera, Mazowsze a okolí Zelazowa Wola. To je přírodní park, s malebnou krajinou plnou luk a klikatících se potůčků.

Mnohokrát vystavoval v Japonsku a je zde velmi ceněným výtvarníkem. Jak sám říká, je velmi vděčný za všechny zkušenosti, slova uznání a hlubokou inspiraci, kterou získal během svých sedmi pobytů na výstavách v Japonsku.

„Možnost dělat obrazy a sdílet svou tvorbu s jinými lidmi je ta nejlepší práce, jakou jsem mohl mít. Naplňuje můj život tím nejšťastnějším způsobem“.