+420 774 555 258  |   galerie@cafegaleriezelenydum.cz

Zmrzlina

I zmrzlinu umíme

Již několik let si do Café Galerie Zelený Dům chodíte nejen za kvalitní kulturou, skvělými zákusky a příjemným posezením s přáteli, ale i pro zmrzlinu.

A to ne ledajakou. Naše zmrzlina se řadí ke špičce toho nejlepšího nejen na našem trhu. Jako vše, co u nás najdete. Včem tkví tajemství? V těch nejkvalitnějších surovinách. Ovocné zmrzliny jsou z těch nejlepších odrůd ovoce, 100% bezlepkové a bez přidané laktózy. Díky kvalitním surovinám a zralému ovoci najdete i ve zmrzlinách jen minimum cukru. V letošní sezoně u nás najdete například jahodovou, mangovou, černý rybíz, citrónovou nebo grepovou, mandarinka s yuzu a hruškovou.

Smetanové zmrzliny jsou tak jemné a lahodné díky tomu nejkvalitnějšímu mléku a husté smetaně z Jižních Čech. V kombinaci s extra velkými kousky pravé, té nejvybranější čokolády, vanilkou, nebo jogurtem jsou neodolatelné.

 

Jaká z našich zmrzlin je favoritem pro všechny mlsné jazýčky? Rozhodně ten nejlepší slaný karamel s vločkami maldonské soli. Pistáciová, která nikdy nebude svítivě zelená. A proč? Protože je z těch nejlepších pistáciových oříšků. Žádná směs oříšků. Jen pistácie a ty výrazně zelené jednoduše nejsou. A u nás barviva nehledejte. Dalším favoritem je jistě náš božský mangový sorbet. Až ochutnáte, nebudete chtít přestat. A že se v létě zase nikam nepodíváte? Není to tak úplně pravda. Posaďte se k nám na zahrádku a dejte si náš originální drink- kopeček grepové zmrzliny ve sklence italského prosecca. V tu chvíli jste na rušné italské pláži.

Zavřete oči a ochutnejte zmrzlinový pohár z mangové a kokosové zmrzliny, s kousky manga a kokosu. Až oči znovu otevřete, budete se divit, že nesedíte na písku pláže pod palmou kdesi v Karibiku.

 

Každý den u nás můžete ochutnávat z více jak deseti druhů našich zmrzlin.

Vždy u nás najdete stálice, které máme vždy. V letní sezoně to je jahodová, mangová, grepová, čokoládová, vanilková, slaný karamel, pistáciová. Každý den k těm stálým připravujeme novinky, které pravidelně měníme a přidáváme. Ochutnáte třeba arašídovou, kokosovou, černý bez, bezový květ a mnoho dalších.

Naši zmrzlinu si můžete vychutnat v křupavém kornoutku, v kelímku anebo ve vyladěných kombinacích zmrzlinového poháru. Když nemáte času nazbyt anebo se chcete pojistit před nenadálým přepadem mlsoty, schovejte si naši zmrzlinu v krabičce na mrazák. Tam bude vždy při ruce.

Nenechte si ujít sladké vafle, dle naší tajné receptury. Ochutnejte jahodové, se zakysanou smetanou, jahodami a jahodovou a jogurtovou zmrzlinou, nebo v kombinaci slaného karamelu a pekanových ořechů s řádným kopečkem čerstvě vyrobené šlehačky.

A to nejlepší na konec! Kopeček grepové zmrzliny ve sklence italského prosecca.

Naše zákazníky a hosty kavárny jsme si hodně rozmazlili. Teď je na nás nepolevit, neusnout na vavřínech, ale stále se zdokonalovat a zaměstnávat vaše zmlsané jazýčky. Na počátku jsme vsadili na ty nejkvalitnější suroviny, poctivou práci a lásku k řemeslu.

A vy, naši zákazníci nám toto úsilí oplácíte svou věrností. Jsme pyšní na to, že se k nám vrací i ti nejnáročnější.